Dovolená v Chorvatsku - Chorvatsko 2024
Dovolená v Chorvatsku

Dovolená v Chorvatsku

Chorvatsko je pořád ještě jednou z nejnavštěvovanějších zemí, kam každoročně odjíždí na dovolenou české rodiny. Důvodů proč k dovolené zvolit tuto zemi je jistě celá řada, mezi ty nejzávažnější patří například, krásně čisté a průzračné moře, velká spousta mořských živočichů, korálů, rostlin a podobně.

Dalším lákadlem pro dovolenou v Chorvatsku jsou i krásné pláže, v Chorvatsku najdeme pláže písečné, kamenité i oblázkové, nejrozšířenější jsou ale pláže kamenité. Chorvatsko z cestovního ruchu žije, takže oproti ostatním zemím, je zde nabízeno podstatně více zábavných atrakcí. Pokud se chystáte na minimálně sedmidenní dovolenou, pak je velice pravděpodobné, že uvidíte alespoň jednu slavnost, může to být tradiční oslava léta nebo ukázka pirátských lodí a podobně. Chorvatsko je navíc celkem blízko, takže je to ideální dovolená pro rodiny, které si chtějí vyrazit do ciziny autem. Dříve platilo, že v Chorvatsku bylo poměrně draho, oproti jiným zemím jako je například Bulharsko, dnes se tyto rozdíly potírají, i když samozřejmě platí čím níž na mapě tím dráž. Kromě úspory na letenkách je také příjemná cena ubytování. Samotné zájezdy do Chorvatska bývají levné, navíc je možné jet naslepo a ubytování hledat až na místě. V případě ubytování naslepo se můžete dostat na příjemnou cenu deseti až patnácti euro za noc. V Chorvatsku nechybí ani vodní sporty, najdete tady jízdu na vodních lyžích, dále pak na každém kroku jízdu na banánu nebo ve člunech, dlouhé skákací můstky se skluzavkami a tobogány do moře a tak dále. S počasím to Chorvatsko také vyhrálo, protože přes léto je tady opravdu až na výjimky pěkně, sice zde slunce neopaluje tak jako v Tunisku, Egyptě a podobných zemích, ale zase se nemusíte bát o své zdraví, ani vaše děti přehnaně mazat opalovacím krémem.

Fórum Chorvatsko Fórum o Chorvatsku - ptejte se, komentujte, doporučte, poraďtě na cestu
Chorvatsko Chorvatsko - čtěte nové zajímavosti a aktuality z Chorvatska - festivaly a akce
Ubytování Chorvatsko Ubytování v Chorvatsku bez provize cestovkám. Tisíce soukromých apartmánů.
Ubytování v Chorvatsku Aktuální turistické informace a nabídka dovolená v Chorvatsku u moře i ve vnitrozemí.
ubytování Chorvatsko


Rychlé vyhledávání
Počasí Chorvatsko
Počasí Hvar Chorvatsko
Počasí dnes

°C / °C
Hvar

» počasí Hvar
Počasí Zadar Chorvatsko
Počasí dnes

°C / °C
Zadar

» počasí Zadar
Počasí Split Chorvatsko
Počasí dnes

°C / °C
Split

» počasí Split
Počasí Dubrovnik Chorvatsko
Počasí dnes

°C / °C
Dubrovnik

» počasí Dubrovnik
Počasí Makarska Chorvatsko
Počasí dnes

°C / °C
Makarska

» počasí Makarska
Aktuální kurz kuny a eura
kurz Chorvatská kuna 1 HRK =
kurz eura 1 EUR = 25,325 Aktuální kurz ze dne 16. 04. 2024
O Chorvatsku
Ubytování v Chorvatsku

Chorvatsko je velice oblíbenou zemí Čechů a každoročně se sem podívá neuvěřitelné množství rodin. Důvodu je celá řada, jedním z nejdůležitějších je jistě i cena, protože Chorvatsko stále ještě patří mezi cenově nejpřijatelnější země.

Počasí v chorvatsku

Chorvatsko patří mezi naše nejnavštěvovanější země a každý rok si sem jedou odpočinout tisíce Čechů předvším díky slunečným paprskům - například ostrov Hvar má více slunečných dnů v roce než Azurové pobřeží.

Chorvatsko

Chorvatsko (starší název Charvátsko, chorvatsky Hrvatska) je nástupnický stát bývalé Jugoslávie, který se geograficky nachází na pomezí střední a jihovýchodní Evropy...

Apartmány v Chorvatsku