Chorvatská jídla a gastronomie - Chorvatsko 2024
Chorvatská jídla a gastronomie

Chorvatská jídla a gastronomie

Chorvatská kuchyně je velmi pestrá jako každá jiná. Je to díky vlivům italské, turecké, maďarské nebo rakouské kuchyně. Každé zákoutí Chorvatska má svoje vlastní originální a tradiční jídla smažené, pečené, grilované, zapékané vyhlášené lahůdky mají desítky druhů úprav a použití. 

Jednotná chorvatská kuchyně vlastně neexistuje, jelikož každý z regionů má svá vlastní typická jídla. 

Podívejme se na některá typická jídla pro Chorvatské regiony

V Istrii je velmi uznávané zeména istrijské prosciutto - pršut, olivy a korýši, zejména slávky. Také se zde vydejte především na smetanovou zmrzlinu. Je pověstná svou kvalitou a chutí. 

V Zadarském regionu byste uračitě měli začít známým višňovým likérem Maraschino a neodoláte ani nejslavnějšímu chorvatskému sýru ochucenému bylinkami a vyrobeném z mléka ovcí na ostrově Pag. Pokud máte rádi krkovičku, zkuste sušenou s názvem Ninski sokol. 

Kvarner nabízí například pečené kaštany - ideální dezert v této části Chorvatska, avšak předtím určitě neodoláte nejchutnějším a největším krevetám na celém Jadranu. 

V Šibenickém regionu si učitě budete olizovat prsty po sýru "z měchu" a drnišském pršutu. Vyzkoušejte také Soparnjak - roláda se směsí oliv, fíků a olivového oleje. V restauracích podávají za studena. 

Split nabízí slavný dalmátský masový pokrm Pašticada k jehož výrobě jsou zapotřebí celé dva dny. Zapijte ho Smuticou - červeným vínem promíchaným s ovčím nebo kozím mlékem. 

V Dubrovníku pak vyzkoušejte slávky a ústřice které jsou zde nejchutnější na celém Jadranu. Z masitých jídel stojí za to jehněčí a telecí. Připravuje se pod "pekou" - hliněným zvonem na pečení. Zvláštní specialitou je brodet z úhořů a žab. Z vína pak určitě zkuste Dinga, Pošip, Grk nebo Dubrovačkou malvaziji. 

Fórum Chorvatsko Fórum o Chorvatsku - ptejte se, komentujte, doporučte, poraďtě na cestu
Chorvatsko Chorvatsko - čtěte nové zajímavosti a aktuality z Chorvatska - festivaly a akce
Ubytování Chorvatsko Ubytování v Chorvatsku bez provize cestovkám. Tisíce soukromých apartmánů.
Ubytování v Chorvatsku Aktuální turistické informace a nabídka dovolená v Chorvatsku u moře i ve vnitrozemí.
ubytování Chorvatsko


Rychlé vyhledávání
Počasí Chorvatsko
Počasí Zadar Chorvatsko
Počasí dnes

°C / °C
Zadar

» počasí Zadar
Počasí Makarska Chorvatsko
Počasí dnes

°C / °C
Makarska

» počasí Makarska
Počasí Split Chorvatsko
Počasí dnes

°C / °C
Split

» počasí Split
Počasí Dubrovnik Chorvatsko
Počasí dnes

°C / °C
Dubrovnik

» počasí Dubrovnik
Počasí Hvar Chorvatsko
Počasí dnes

°C / °C
Hvar

» počasí Hvar
Aktuální kurz kuny a eura
kurz Chorvatská kuna 1 HRK =
kurz eura 1 EUR = 25,325 Aktuální kurz ze dne 16. 04. 2024
O Chorvatsku
Ubytování v Chorvatsku

Chorvatsko je velice oblíbenou zemí Čechů a každoročně se sem podívá neuvěřitelné množství rodin. Důvodu je celá řada, jedním z nejdůležitějších je jistě i cena, protože Chorvatsko stále ještě patří mezi cenově nejpřijatelnější země.

Počasí v chorvatsku

Chorvatsko patří mezi naše nejnavštěvovanější země a každý rok si sem jedou odpočinout tisíce Čechů předvším díky slunečným paprskům - například ostrov Hvar má více slunečných dnů v roce než Azurové pobřeží.

Chorvatsko

Chorvatsko (starší název Charvátsko, chorvatsky Hrvatska) je nástupnický stát bývalé Jugoslávie, který se geograficky nachází na pomezí střední a jihovýchodní Evropy...

Apartmány v Chorvatsku